Zalety rozdrabniaczy z regulacją długości wytwarzanej sieczki

Rozdrabniacze słomy to urządzenia używane w większości nowoczesnych gospodarstw rolnych. Są nie tylko wygodne w eksploatacji, ale pozwalają również zaoszczędzić sporo czasu. Szczególną grupą urządzeń są również te, które umożliwiają regulowanie długości sieczki. Jakie są ich zalety?

Jakie są zalety użytkowania rozdrabniaczy słomy?

Rozdrabniacze słomy to maszyny niezbędne do efektywnej działalności gospodarstwa. Dużym atutem jest fakt, że takie urządzenia w sposób znaczący obniżają nie tylko koszty zbioru, ale również składowania sieczki. Warto wspomnieć również o tym, że doskonale radzą sobie także ze stosunkowo krótkimi odcinkami, dzięki czemu są wydajne i użyteczne dla rolników.

Dzięki nim możliwe jest też naprawdę równomierne rozrzucenie słomy, dlatego znacznie łatwiej przebiegają czynności związane z dalszą uprawą ziemi.

Czym charakteryzują się rozdrabniacze z regulacją długości sieczki?

Ciekawymi typami urządzeń są też rozdrabniacze, dzięki którym można dowolnie określać, jaką długość ma mieć sieczka. Przykładem takiego urządzenia jest rozdrabniacz słomy Tomahawk, który mamy również w naszej ofercie. Jego zaletą jest to, że można określić długość sieczki tak, aby mogła być prawidłowo trawiona przez zwierzęta, ale również wykorzystana do produkcji kiszonek.

Zaletą regulacji długości jest dodatkowo fakt, że gospodarz ma możliwość docięcia słomy, by móc użyć jej jako podłoża. W tej sytuacji niezbędne jest ustawienie parametrów maszyny na mniejszą długość sieczki, bowiem właśnie krótsza jest zazwyczaj używana w miejscach legowiskowych.

Sieczka do produkcji energii

Słoma jest też surowcem, który ma wysoką wartość energetyczną. Dzięki rozdrabniaczom z możliwością regulowania długości sieczki można więc wytwarzać z tego materiału brykiet oraz pellet. W takiej sytuacji konieczne jest jednak użycie drobno ciętej słomy, na co również pozwalają tego typu urządzenia. Takie rozdrabniacze są więc bardzo uniwersalne i można używać ich do wielu różnych zadań.

Jak widać rozdrabniacze z regulacją długości wytwarzanej sieczki to urządzenia o wielu praktycznych zaletach. Jeśli i Ty zastanawiasz się nad zakupem takiego sprzętu, koniecznie sprawdź naszą ofertę produktową i skorzystaj z dodatkowych porad.

Wróć do bloga